Darkness Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Mesaje de dincolo

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
J.Giovanni

J.Giovanni


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 24/08/2009

Mesaje de dincolo Empty
MesajSubiect: Mesaje de dincolo   Mesaje de dincolo Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 6:45 pm

Astept pareri este putin neinteresant la inceput sper sa va loveasca putin si sa citi mai departe Razz Okay sa pun poze cu personajele principale:
Jennifer- http://mesajededincolo.files.wordpress.com/2009/01/gw355h500.jpg
Ken - http://static.cinemagia.ro/img/resize/db/movie/01/63/45/430265l-580x400-n-2a8d0d93.jpg
I Cap - Introducerea
Viata,ce frumos este sa traiesti.Viata mea?!Cum o pot descrie in cateva randuri,of.Voi incerca.
Imi ador viata am un sot care ma iubeste,am o cariera implinita am tot ce mi'as putea dorii.
Dar oare totul sa fie atat de perfect si fara pic de greseala?!Nu,nu este asa.Ce am eu special fata de restul femeilor?!Ei bine,este diferit,foarte diferit si incredibil.Pur si simplu spun:vad fantome.Pare de necrezut,asa-i?!Da stiu,m'am acomodat cu gandul ca pot sa le vad si sa le ajut sa treaca Dincolo,stiu.Dar oare ma simt implinita in ce fac?!Da,chiar ma simt si ma bucur pentru acest lucru.Nu ma speri,nu ma infricosez este simplul fapt ca sunt inzestrata cu acest dar magic.
CIne sunt eu?!Eu sunt Jen, Jennifer Jonathan.Asa ma cheama,dar poate ca mama a mintit cand a spus ca asa ma cheama,poate ma cheama Vanessa,poate ca ma cheama Amanda,cine poate sti?!
Sa va istorisesc o zi din viata mea,viata mea simpla,dar oare atat de simpla pe cat credeti voi,dragi mei cititori?!
Ce frumos,afara bate soarele,ranjetele copiilor imi umplu inima de
bucurie.Fata pistruiata a unui tanar blond cu ochii albastri,albastrii
ca si marea ca si cerul senin intr'o zi mirifica de
primavara,zambesc.Mereu e asa,atat de incantator si frumos.Vad afara cum Ken se joaca cu nepotul sau,bineinteles,si al meu.Este ,cum am mai spus,un tanar blond,firele lui galbene ca spicul de grau intr'o zi de vara arzatoare,inspira incredere si loialitate,iar ochii.Ei bine ochii albastri,albastri si frumosi inspira nestiinta,mila si nevinovatie,este un copil incredibil.Ken il iubeste foarte tare,foarte mult ca si pe propriul copil.
Dar ce vad ?! Dintr'o data apare o masina cu numarul de imatriculare IM4 GOOD,ciudat asa-i?! Din ea iese o fata blonda,inalta si extrem de frumoasa,apoi o femeie,ce parea sa fie mai matura dar nu ii dadea mai mult de 18 ani,cu parul saten,cret iar ochii caprui,frumoasa si ea de asemenea.Dar in urma sa mai iese un baietel in jurul varstei de 9-10 ani,era ata de diving,infatsarea minunata,asemeni chipului lui James,nepotul meu.Doar ca ochii sai erau negri,negri ca si abisul,negri ca si noaptea negri in totalitate.Dar cine conducea,nu iesea nimeni de la volan,absolut nimeni.Aceasta fapta m'a facut sa cred anume chesti,dar poate ca intr'un fel greseam,deodata nu'l mai zaresc pe Ken,dar ii aud vocea ce parea sa vina dinspre bucatarie,era Ken,i'am recunoscut vocea blanda din primul cuvant rostit,ma cheama sa-i calc camasa,mai arunc o privire catre masina,vad putina ceata,ceata ce parea sa semene cu o fantoma dar nu nu era,poate ma inselau privirile.
Sus In jos
Yume

Yume


Numarul mesajelor : 230
Data de inscriere : 23/08/2009

Mesaje de dincolo Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje de dincolo   Mesaje de dincolo Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 6:49 pm

hmmm...dragut fic'ul, se vede ca te'a lovit inspiratia ; )) anyway..cum ador mesaje de dincolo imi place introducerea ;x;x but, astept sa vad ce se mai intampla ; ))
Sus In jos
J.Giovanni

J.Giovanni


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 24/08/2009

Mesaje de dincolo Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje de dincolo   Mesaje de dincolo Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 7:13 pm

ok sper sa fie mai intereasant de data asta.

Deodata aud o scurta bataie in usa,fu scurta dar cu putere mai sa izbeasca usa din balamale,ii calc in raba camasa lui Ken si merg in fuga.Deschid.Ce vad?! Cei trei noi veniti,zambesc cald si frumos,apoi imi dau laoparte o suvita din par peste ureche.
-Da?!
Copilul imi zambeste inapoi,un zambet alb imaculat,frumos.
-BUna ziua,ne'am mutat de curand si ne intrebam daca ne puteti da o cana de zahar am ramas fara si nu stim unde este magazinul,v'am fi recunoscatori.
Atata politete din partea unori tineri,parca ii stiam de ceva vreme,si cum in ziua de azi nu mai gasesti tineri atat de politicosi.
-Desigur,imediat,intrati va rog.
Fata cea creata stramba di nas la auzul cuvantului ''intrati''.
-Nu multumim,ne grabim.Parca din tanara inocenta si draguta se transformase intr'o scorpie.Dar fie,i'am adus ce a cerut,as putea adaga intr'o cantitate destul de mare,am intins'o catre tanara zambind malitios,dar si bland,fiind atitudinea mea obijnuita.Copillasul cu ochii negri zambi si el din nou,apoi isi pleca capul,cand sa plece sora sa cea blonda il trase de incheietura maini,parca tanarul dorind sa mai ramana.
-Multumim.SPuse tanara la cativa metri departe de mine si de tocul usi,schitand un zambet cat de cat fortat.
Am facut un semn aprobativ din cap ce insemna ''cu placere''.Deodata un vant puternic,foarte puternic ma izbeste,parul meu o ia razna iar nu ma pot tine pe picioare,am inchis ochi,iar cand i'am redeschis am vazut ceva..Ce parea sa semene cu o fantoma,era clar o fantoma era,si aveam vaga impresie ca era strans legata de noii veniti in cartier,era un barbat,un barbat cu vanatai apropae mort,era de inteles era o fantoma,aratand ca si cand murise,de obicei oamenii cand mor se reintorc cu acea forma cand au decedat,era infricosator si inspaimantator,dar ma obijnuisem cu asta.Deodata rosteste:
-Nu te apropiaaa de familiaaa mea! tipa dar doar eu il puteam auzi,ca un strigat disperat de ajutor,ma speriasem,vazusem o gramada dar asta m'a infricosat.
Deodata dispare,dispare si dus a fost.Intru repede in casa ca si cum nimic nu s'ar fi intamplat,ma calmez facandu-mi un ceai.
-peste cateva ore-
20:30 - era timpul ca si Ken sa plece sa servici,imi era frica,foarte frica caci poate mi s-ar fi intamplat ceva,iar cu el imi era mult mai usor,dar stiam ca nu'mi puteau face nimic,eram calma si cu zambetul pe buze.

So..Razz astept Razz
Sus In jos
Yume

Yume


Numarul mesajelor : 230
Data de inscriere : 23/08/2009

Mesaje de dincolo Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje de dincolo   Mesaje de dincolo Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 7:18 pm

imi place partea asta, desi..te'ai inspirat dintr'un episod recent ; )) [ha, nu ma fraieresti, urmaresc zilnic ;x;x] oricum, draguta povestea, astept continuarea
Sus In jos
J.Giovanni

J.Giovanni


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 24/08/2009

Mesaje de dincolo Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje de dincolo   Mesaje de dincolo Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 7:19 pm

Din asta m'am si inspirat,ma scuzati dar tre' sa'mi mai vina inspiratia si sa'mi scutur memoria,voi da edit s'o pun.Ok azi d'abi astept episodul =))
Sus In jos
Yume

Yume


Numarul mesajelor : 230
Data de inscriere : 23/08/2009

Mesaje de dincolo Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje de dincolo   Mesaje de dincolo Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 7:20 pm

me too..sunt nerabdatoare sa vad ce se mai intampla, and..sper sa revii repede cu edit'ul, aka acum poti pune normal, ca post Razz
off: daca vreunul din admini considera ca nu trebuia sa pun acest post linistit poaate sa'l stearga

After edit:

Yoruichi: no problem ^^ eu zic ca isi are locul aici fiindca'i legat de fic bineinteles este o parere ^^
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mesaje de dincolo Empty
MesajSubiect: Re: Mesaje de dincolo   Mesaje de dincolo Icon_minitime

Sus In jos
 
Mesaje de dincolo
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Darkness Star :: Fan Area :: Fan Fic-
Mergi direct la: