Darkness Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Povestea mea

In jos 
AutorMesaj
Sanara
Admin
Sanara


Numarul mesajelor : 79
Data de inscriere : 23/08/2009
Varsta : 38
Localizare : Braila

Povestea mea Empty
MesajSubiect: Povestea mea   Povestea mea Icon_minitimeMier Aug 26, 2009 4:07 pm

Sunt o tanara zana de pe planeta Utopia, o planeta dintr-o galaxie indepartata numita Xaraz, situata la o departare de aproximativ 20 000 ani lumina de marginea de vest a Caii lactee. Ce inseamna asta?
Mergem inspre planeta Pluto tinand directia inainte, pana cand iesim din sistemul solar, si tot la fel, pana cand iesim din galaxie. Acolo este marginea de vest a caii Lactee. Tinem directia inainte prin vidul cosmic pana vom parcurge cei 20 000 ani lumina si vom vedea doua galaxii. Pe dreapta e galaxia Xarazon, pe stanga e Galaxia Xaraz. Facem stanga si parcurgem inca cateva sute de ani lumina pana vom ajunge in interiorul galaxiei Xaraz. Acolo vom vedea culoare cosmice, marginite de meteoriti, la fel cum aici sunt soselele marginite de copaci. Luand-o pe drumul principal numit C1 acesta va serpui printre cateva sisteme solare. Apropriindu-ne de centrul Galaxiei Xaraz, facem dreapta spre si mergem pana la primul sistem solar de langa centrul galaxiei. Intrand in el, vom observa cea mai apropiata planeta de soare, o planeta Gigant care este la aceeasi distanta de soare cat e Jupiter fata de soarele de aici. Aceea este planeta Utopia.
Dar acum mai bine va voi povesti despre viata mea. Cand m-am nascut aveam o familie numeroasa: parinti, bunici, unchi, matusi, surori si verisoare.
Cand am implinit varsta de un an o tragedie a avut loc schimbandu-mi viata. Dintr-o familie numeroasa si fericita, Am ajuns sa le am alaturi doar pe doua dintre matusi si doar o singura sora. Si toate patru, am ajuns acum fugare. Cine este de vina pentru asta? 2 vrajitori canibali de pe o alta planeta.

VA URMA
Sus In jos
 
Povestea mea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Darkness Star :: Fan Clubs :: Fan cluburi :: Sanara's fan-club-
Mergi direct la: